Etter en lunsj i den lyonesiske forstaden hvor kassebilen ble plukket opp, og hvor store deler av betjeningen var noe «bakis» etter å ha feiret Frankrikes VM gull kvelden før, gikk turen til den franske world cup i langrenn byen La Clusaz hvor herberge var booket og touren (må sies på grimstaddialekt) skulle passere neste dag. Ikke overraskende kom vi i BMWen frem før kassebilen fra taxiprodusenten, og litt forsinket ble også syklene levert på hotellet, og vi kunne lange innpå en haug kalorier gjennom en solid ostefondue
Dagen etter ble til litt sykling, som blant annet inkluderte sykling med 1700 høydemeter innlagt. Inkludert opp Col de Glieres hvor rytterne senere på dagen skulle sykle. 6km med gjennomsnittlig 11,2% stigning fikk frem en ørliten svettedråpe i pannen
Jepp, HC katergori
Deretter fant vi oss en sving for litt lunsjing og pilsing hvor vi kunne heie frem rytterne. Før vi etterpå syklet tilbake (i motsatt retning) til målområde i Grand Bonard, for rytterne skulle ankomme et par timer senere
Etter målgang var det å hive seg i bilen i svett sykkeltøy noen timer til La Rosiere, nesten oppe på St. Bernhards passet, som var målgang neste dag.
Der fikk vi neste dag sykler over passet til den italienske siden
For en øl og espresso
Fikk prøvd meg lissom programleder i TV2 sitt studio
Før vi benket oss ned i målområde med tilgang til storskjermen
Deretter ventet en relativt lang kjøretur til Alpe d’Huez, inkludert siste stykket kjørende slalom mellom fylle bobilturister og teltende i veibanen det siste stykket mot mål.
To be continued.....i morgen eller noe sånt