Når staten aldri budsjetterte med mye mèr penger til
NSB, tenker vel SV såpass at nå kan de jaggu meg legge litt ekstra på flyreisene, for nå har jo flyreisene blitt så billige at de tar over for toget (som dog er miljøvennlig (med mindre staten kjøper inn sort strøm)). For at
NSB må overleve, er de nødt til å konkurrere med flyselskapene på langstrekningene, og er derfor nødt til å utbedre alle linjene sine.
De er nødt til å senke ned sine priser igjen (langrutene) for å prøve å få pax over på tog. Ergo er det mindre opptjening og mindre å rutte ned til å utbedre tog nettet.
NSB har jo aldri vært så ute å kjøre som nå;
Vi må jo tenke: Det har jo aldri vært så billig å fly før nå heller.
Kan'ke konkurransetilsynet gjeninnføre Eurobonus på innland igjen da?
Evt kjøre med Eurobonus poeng opptjening på toget
OSL-
TRD/
BGO/
SVG/
KRS ?
Denne konkurransen mellom lavpris og nett-selskap ødelegger infrastrukturen ved å ikke gi inntektsbringende penger for å vedlikeholde/forbedre infrastrukturen.
Akkurat som dansken som fortalte om den gode kjøpmannen og slaktern der vi fikk kvalitetskjøtt i gamle dager fremfor frossent smakløst kjøtt i moderne dager.
Vi kjører oss i grøfta!