View Full Version : OSL-LHR-BOS med BA - en tripreport med snag både her og der
jcnorway
26-06-2011, 12:11
Siden forumet hadde snag, så måtte man ty til reserveløsninger (https://sites.google.com/a/flyprat.no/dark/tripreport) for å publisere min tripreport. Skulle vært "live", men ble i stedet litt halvveis "live". Men men... pauseunderholdning for folket :p
Intro
Nå skal man på tur igjen og denne gangen reiser man til Boston. Ikke fordi man skal i noe møter eller sightseeing der, men fordi BA solgte billige billetter i biz fra Oslo til Boston på slutten av fjoråret og fordi man skulle forandre fargen på BA-kortet ;)
Jeg innehar et BA sølvkort som jeg gjennom inneværende medlemsår hadde klart å fornye. Nå manglet det "bare" 320 Tier Points for å få gullkortet. I og for seg så er det ikke den store forskjellen mellom BA sølv og BA gull. Adgang til noen bedre lounger rundt omkring og høyere prioritet ved f.eks. oppgraderinger osv. Men den store fordelen i mine øyne er at BA har såkalt "soft landing", dvs at man går fra gull til sølv hvis man ikke klarer å fornye gullkortet. Neste år blir nok et noe magrere reiseår for undertegnedes del og for å ikke miste alle fordelene ved å da gå fra sølv til basic så fant man ut i sitt hode at 11K NOK var en ok "investering" for å ha status i 2 nye år. Boston ble valgt kun på grunn av pris.
Routingen er OSL-LHR-BOS-LHR-OSL og hele rundturen gir nøyaktig de 320 TP som jeg mangler for å nå 800 TP som gir gullkort.
Gadd ikke å styre med å reise til OSL på lørdag morgen. Hadde vært i en begravelse dagen før og ble sluppet av på Park Inn OSL på vei hjem, så der ble natten tilbragt. Kurante rom, gratis internett og generelt et fresh hotell i gangavstand fra terminalen. Kvelden før fikk man også til et lite forumtreff i lobbyen på hotellet med Martin og learjet.
Å sjekke inn på nett er noe jeg alltid pleier å gjøre hvis det er mulig. Men BA ville ikke la meg få sjekke inn på nett... Etter å ha pratet med learjet som satt med litt detaljer så var det muligens pga at flighten var satt på "hold" av BA. Flighten (BA763) var overbooket og man vurderte muligens noe annet materiell, men på morgenen i dag så var den "sluppet" og jeg kunne sjekke inn online før jeg trasket bort på terminalen sånn ca 2 timer før avgang.
Innsjekk gjort unna raskt og greit selv om det nok var en del forvirrede BA-pax på OSL denne morgenen siden flighten ikke stod oppført på skjermene av en eller annen grunn. Har jo reist med BA før, så jeg visste sånn ca hvor man kunne sjekke inn ^_^ Ryktene sa at "boardingkortene" man nå får ut av automaten er sånne tynne lefser og det gadd jeg ikke å drasse på. Så jeg gikk heller i biz-skranken og fikk skikkelige boardingkort. Reiser kun med håndbagasje så ingenting å sjekke inn heller.
Security var raskt og greit (3-4 minutter totalt). Deretter bar det rett opp i OSL-loungen hvor man tok seg litt frokost.
Dagens maskin var en A320-200 med reg. G-BUSJ. Denne er en gammel skranglekasse som så sitt lys i 1990 :p Vi får se om vi klarer å komme oss avgårde uten snag. Flyprat forum hadde i alle fall da jeg skrev dette en snag, så rapporten blir litt "semi-live".
jcnorway
26-06-2011, 12:36
BA763 OSL-LHR
A320-200 (G-BUSJ)
Opprinnelig avgang: 11:55 (actual 12:35)
Opprinnelig sete: 1F (actual 1A)
Etter å ha sittet en stund i loungen så ble klokken rundt 11:15 og jeg fant ut at det var på tide å røre litt på seg. Gate 51 stod det nå på skjermen, så da tuslet man i den retningen. Ganske mange i kø ved passkontrollen, men det gikk relativt raskt unna. Ved gaten ble jeg møtt av learjet som "eskorterte" meg til flydøra. Crewet fikk samtidig beskjed om at jeg IKKE skulle bli servert Tequila, for det hadde han gjort tidligere med dårlige erfaringer :p
Hadde opprinnelig sete 1F, men en familie med en far og 2 små barn hadde tatt treseteren på høyre side, så da fikk jeg sete 1A som var helt greit for min del. Ellers var det så og si helt full maskin, både foran og bak gardina.
Det skulle etterhvert vise seg at learjet og co hadde problemer med en bagasjelaster så vi ble stående i drøyt 35 minutter før vi kom oss avgårde. Mens vi ventet så ble det servert vann og juice i Club Europe.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/1e50b7f5.jpg
Kapteinen trodde kanskje vi kunne ta igjen halvparten av forsinkelsen, men pga mye trafikk (som vanlig) på LHR, så ble det rundt 30 minutters forsinket ankomst.
Ombord i Club Europe så fikk man etter at setebeltelyset ble slukket, servering fra drikketralla. Jeg fikk for Champagne som vanlig og den smakte som vanlig bra.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/b64452dc.jpg
Til lunsj hadde man valget mellom laks og kylling. Jeg valgte kylling og den var i ekte BA-stil, ser litt slaskete ut, men smaker utmerket :D Til maten fikk man mer drikke, og jeg fortsatte bare med Champagne.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/848229a2.jpg
Ellers en ganske hendelsesløs tur. BA leverer som vanlig og folk med connection fikk god informasjon ombord om status på sine flighter videre.
Nå sitter jeg i Galleries South Lounge på LHR T5. I denne loungen så har BA med en partner installert en coctailbar. Fancy greier ;)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/319e36af.jpg
Min neste flight, BA215, har fått gate C54 som befinner seg på C-piren som nylig åpnet. Får stikke bort og dokumentere litt tenkte jeg.
Sete 64K i 2.etg er sikret på jumboen til BOS, så det blir nok bra.
Stay tuned ;)
jcnorway
26-06-2011, 12:45
Kursen ble satt mot LHR T5C. Mellom A, B og C så går det tog. Ikke lange togturen, men greit å ikke måtte gå. Fra terminal T5A så tar man heisen ned i kjelleren hvor toget til T5B og T5C går fra.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/ae06e9f9.jpg
Ellers ikke mye å melde om fra T5C. Den er kliss lik T5B, dvs noen få butikker/spisesteder og en haug med gater. Eneste forskjellen er at det ikke finnes noen lounger på T5C.
Her er et par bilder fra gateområdet.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/1b451c39.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/b6923f89.jpg
Sånn ca 45 minutter før avgangstid, så startet man med boarding. Først reisende med små barn eller reisende som trenger assistanse. Deretter boardet man fra bakerste rad og framover. Passasjerer i First, Club World, Executive Silver og Gold og OW elites kunne boarde når som helst.
Da var man straks klar for neste flight ;)
jcnorway
26-06-2011, 13:13
BA215 LHR-BOS
747-400 (G-CIVH)
Opprinnelig avgang: 17:10 (actual 18:05 - take off)
Sete: 64K (Club World)
Det er alltid en fornøyelse å vite at man skal opp en trapp etter at man har gått ombord i et fly ;) Fant raskt setet mitt i 2.etg på 747'en og gjorde meg klar til 6 timer og 30 minutter med BA-service. Nabosetet var ledig, så jeg fikk tatt et bilde av den.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/a7d050a4.jpg
Vinduskarmen min med god plass til oppbevaring av saker og ting under turen.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/b837a088.jpg
Ellers var det bra belegg for BA både i 2.etg, og nede i 1.etg. First var fullbooket, noe ledig igjen i Club World. Så ganske fullt ut bakover i maskinen hvis jeg tenker på alle som satt ved gaten før boarding begynte.
Solen stekte på Heathrow denne ettermiddag og det var ganske varmt i 2.etg. First Officer kom på anlegget og beklaget at det var litt varmt, men lovet at det ville bli bedre når man kom seg opp i lufta.
Tilbud om vann, juice eller champagne under boarding. Jeg gikk for vann siden det var relativt varmt.
På grunn av mye trafikk på Heathrow (er det ikke alltid det..?), så ble vi stående lenge ved gaten. Pushet ca 30 minutter etter rutetid, og brukte nesten 30 minutter på å taxe pga kø. Så man var airborn ca 1 time senere enn planlagt.
Menyer ble delt ut og man satte i gang med første drikkeservering. Menyene finner dere under og forhåpentligvis er det leselig.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/33b1a603.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/17346ef0.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/2ba655aa.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/108226b6.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/b7fb3458.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/3db2375c.jpg
Etter at man kom seg opp i skyene så var det drikkeservering. Her ble det champagne og nøtter. Skal man pirke på noe, så kunne BA ha servert nøttene i skål eller lignende i stedet for i en pose... Men men... champagnen og nøttene smakte det ;)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/0daa49d5.jpg
Jeg valgte hummer til forrett og biff til hovedrett. Må si at den hummersalaten er noe av det aller beste jeg har smakt ombord i et fly. Biffen var også mør og fin. Sistnevnte er jo i ekte BA-stil, ser sloppy ut, men smaker bra :colgate:
Hummersalat til forrett (terningkast 6)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/d3242fb7.jpg
Biff til hovedrett (terningkast 5)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/93ef0e83.jpg
Etter maten var det å lene seg bakover, se noen filmer og la tiden fly. Greit utvalg av filmer og serier på AVOD'en til BA. Slo ihjel noen timer og plutselig så var man framme i Boston :) Crewet i 2.etg bestod av 1 mann og 2 damer. Var alltid oppmerksomme og tiltalte meg med navn hver gang.
Ankom Boston ca 19:40 lokal tid, dvs 25 minutter senere enn oppsatt tid. Immigration lurte på hvorfor jeg bare skulle være i Boston i litt over et døgn og jeg forklarte dette med miles og tier points til han. Etter å ha fått forklaring så var det greit og med et smil sa han: "Welcome to Boston and have a nice and short stay" :colgate:
Natten er tilbragt på Hilton Back Bay Hotel hvor jeg fortsatt ligger i senga og skriver TR :p Nå skal man ut og få seg noe å spise på. Sjekket inn på kveldens flight til LHR (BA214), så da snakkes vi senere. Forhåpentligvis får man tatt noen bilder i loungen på BOS.
Stay tuned ;)
Bra og velkejnt så langt, var ankomst-snacken de vanlige trekant-brødene i plast? Ingen varme scones på menyen ? :8:
Ankom Boston ca 19:40 lokal tid, dvs 25 minutter senere enn oppsatt tid. Immigration lurte på hvorfor jeg bare skulle være i Boston i litt over et døgn og jeg forklarte dette med miles og tier points til han. Etter å ha fått forklaring så var det greit og med et smil sa han: "Welcome to Boston and have a nice and short stay" :colgate:
Ja mileage runs er vel noe som immigrasjonsagenter fatter stoor mistanke ved. Men det er nok pga mange narkotikasmuglere reiser veldig kort et sted. Ulovlig er det dog ikke å reise en dag til USA.
jcnorway
26-06-2011, 14:04
Bra og velkejnt så langt, var ankomst-snacken de vanlige trekant-brødene i plast? Ingen varme scones på menyen ? :8:
Ja, var kun de vanlige trekantbrødene. Så ikke noe til varme scones.
Mulig jeg er lite kresen i matveien, men de trekantsandwichene var ikke så ille. Og i kombinasjon med te, så var det et helt kurant og greit måltid.
jcnorway
26-06-2011, 18:02
Og det blir samme crewet tilbake til LHR ikveld. Traff på en av dem på Abercrombie&Fitch og han kjente meg igjen. Så på meg og spurte: "64K?" :p
Tommy777
26-06-2011, 19:08
Ja mileage runs er vel noe som immigrasjonsagenter fatter stoor mistanke ved. Men det er nok pga mange narkotikasmuglere reiser veldig kort et sted. Ulovlig er det dog ikke å reise en dag til USA.
Ja og tusenvis av forretningsfolk også. :rolleyes:
Takker for rapport. Har selv en CW tur booket I vinter
Tusen takk, moro med at de husket "64K" Hmmm Hmm........ Hører jo nesten ut som bakerst i bussen med inneklemt "K" sete...:colgate:
Så på meg og spurte: "64K?" :p
...og tenkte, han som hadde tequila-forbud !? :lol:
jcnorway
27-06-2011, 13:35
Da var det på tide å komme seg hjem. Etter en effektiv dag i Boston med sightseeing (Freedom Trail) og shopping, så var det tid til å sette snuten hjemover.
Siden man hadde brukt opp taxipengene på shopping (:p) så ble det å ta t-banen til flyplassen. Veldig enkelt og greit å ta t-banen fra sentrum og ut til flyplassen. Bor man på Hilton Back Bay, så tar man grønn linje fra Prudential til Government Center, bytter til blå linje og går av på Airport. Der går det en shuttlebuss til terminalen.
Innsjekk gikk greit og enkelt. BA hadde flere skranker i Boston enn det jeg trodde på forhånd. Egne køer for Club World/First/oneworld elites.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/c5188c9c.jpg
Etter å ha fått boardingkort for BOS-LHR og LHR-OSL, så satte man kursen mot BA-loungen. Denne er lokalisert ved gate 8. Der finnes det en heis man tar ned en etasje hvor flyselskapenes lounger er lokalisert. Gikk bl.a. forbi Virgin Clubhouse før man kom til BA-loungen. De har en for Business og en for First.
Her følger noen snikbilder jeg tok da anledningen bød seg.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/69d815f6.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/debeb2b2.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/55e8a695.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/6246a886.jpg
Bak "veggen" var det et buffet-område hvor man kunne forsyne seg med varmmat. Flighten min (BA214) er såkalt en Sleeper Service flight, noe som betyr at man spiser i loungen og at man ombord kun får et lett måltid (hvis ønskelig) før man tar kvelden.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/650d369c.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/31ac0584.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/01de45b3.jpg
Fikk ikke tatt noe bilder av varmmaten, men den var helt standard buffet bestående av ris, pasta, grønnsaker, kylling osv.
Jeg tok meg et måltid før jeg reiste ut til flyplassen og følte ikke for å spise noe mer i loungen. Drakk vann og forsøkte bare å få roen. Stod opp kl 4, så jeg begynte å merke at det snart var på tide å sove.
Sånn ca 50 minutter før avgang dro jeg fra loungen og gikk til gaten.
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/1beaff87.jpg
Boarding for alle med små barn først. Deretter First/Business/oneworld elites. Til slutt boarding etter seterad, fra bakre del og framover.
Så fram til å sove litt da jeg kom ombord.
jcnorway
27-06-2011, 13:46
BA214 BOS-LHR
747-400 (G-BNLL)
Sete: 62K
Avgangstid: 22:00
Jeg må skuffe folket som kanskje hadde håpet på masse bilder fra denne flighten. Man pushet på tid og etter 200 meters taxing så var man framme ved rullebanen. Avgårde kom man og etter at setebeltelyset var slukket så var det å innta horisontal posisjon og gå i dvale. Hadde skiftet til mer behagelige klær i loungen, samt pusset tenner.
Sluknet raskt og våknet 30 minutter før landing. Flytiden var beregnet til 5 timer og 45 minutter, men det ble vel litt mer enn det, pga noen strafferunder.
Da jeg våknet var man i ferd med å rydde kabinen og klargjøre for landing. Jeg ble tilbudt enkel mat og drikke, men takket nei da jeg ikke orket å stresse med å spise. Tok heller frokosten i arrivals lounge.
Hadde i det hele veldig lite kontakt med crewet på returflighten, bortsett fra da jeg kom ombord. Da stod han jeg hadde møtt i en butikk i Boston tidligere på dagen og tok imot de som skulle sitte i 2.etg. Han lurte på om jeg hadde fått shoppet noe ^_^ Hun som kom med drikke mens man boardet ønsket meg velkommen tilbake :p Sleeper Service innfridde og jeg fikk masse søvn og var uthvilt ved ankomst London Heathrow.
Vi parkerte på T5B og ca 15 minutter etter at jeg gikk av flyet så var jeg gjennom immigration og på vei til arrivals lounge.
I arrivals lounge ble det en dusj før man tok seg litt frokost. Digger pannekakemaskinen ;)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/22d398f0.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/2b56b11f.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/91a2b2ca.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/fb57d9b2.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/bfe622b7.jpg
Det var problemer med strømmen i SPA'et på arrivals lounge så jeg fikk booket meg massasje i spa'et på Galleries South. Før massasjen var man innom coctail-baren og fikk seg en Singapore Sling :)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/c068f356.jpg
Massasjen var bra og nå sitter man i loungen og venter på flyet til OSL.
Kongerapport!!! Også Singapore Sling til frokost da. Det tipper jeg reparerer det som er av jet-lag. Den så forøvrig skikkelig digg ut.
jcnorway
28-06-2011, 18:18
BA766 LHR-OSL
A319-100 (G-EUPM)
Avgangstid: 13:05
Sete: 1A
Hele 9 rader med Club Europe på denne flighten. Vil anta en fyllingsgrad foran gardina på 90%. Usikker på hvordan det så ut bak gardina, men folk var det nok av :)
Flyet kom sent inn så man kom seg ikke avgårde før nærmere 13:30. Satt i loungen og ante fred og ingen fare da kona på MSN lurte på om det ikke var på tide å gå til flyet. Da var klokka 13:00 :p Kom meg i en rasende fart ut av loungen og etterhvert bort til gate A7. Heldigvis var flighten noe forsinket så man hadde ikke startet boarding. De begynte vel 2 minutter etter at jeg kom fram til gaten. Hadde tatt seg ut om jeg mistet flyet pga en Singapore Sling :lol:
Kom oss avgårde og estimert flytid var rundt 1 time og 50 minutter. Ingen runde med drikketralla før maten denne gangen. Av en eller annen grunn så begynte crewet serveringen fra bakerste CE-rad på denne flighten, med det resultat at de var tomme for kyllingretten da de kom til rad 1 :rolleyes: Så det ble "pork belly with bacon" eller hva de nå kalte det. Var ikke så galt faktisk, men jeg hadde foretrukket kylling. Skylte ned svinemagen med litt champis :drink
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/a1bad866.jpg
Ellers synes jeg rad 1 er et flott sted å sitte. Ingen seterygg rett i ansiktet. I stedet får man beundre "kunst" på veggen ;)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/496435a5.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/dd709230.jpg
Ble en liten sightseeing over det sentrale østlandsområdet før man fikk ta bakken på OSL.
Og med det så hadde man avsluttet "jakten" på de siste 320 Tier Points som man manglet til BA Gold.
https://www.britishairways.com/cms/global/assets/images/ecr/GoldExecCard100x158.gif
Boston var en finfin by og det frister til nytt besøk ved en senere anledning.
BA leverer varene i Club World og "sleeper service" er en fin ting så lenge man klarer å sove ombord i et fly. Jeg fikk i alle fall 5 timer sammenhengende søvn på returen.
Ser allerede fram til min neste tur i Club World til høsten. Da går turen til San Francisco ;)
Håper folket har fått litt ut av denne TR'en. Jeg har i alle fall hatt en finfin reise :fly
Håper folket har fått litt ut av denne TR'en. Jeg har i alle fall hatt en finfin reise :fly
Jeg fikk hvertfall akutt reiselyst igjen, og fant ut at det er flust av gode Y+ priser med MFU til østkysten i sommer...
Jeg fikk hvertfall akutt reiselyst igjen, og fant ut at det er flust av gode Y+ priser med MFU til østkysten i sommer...
Ja, for det trenger du? ^_^
Herlig rapport! Kjenner at min BA-reisefot klør også. Heldigvis bare T-51 igjen - dessverre ikke i CW, med mindre sølvkortet gjør noen underverker :cool:.
Grattis med gullet, også :)
Helt topp. og grsttis med gull:up:
Twin Otter
29-06-2011, 00:45
Takk for en flott rapport. Veldig kjekt at den trådte inn som nødlektyre når forumet fikk seg en pause her i helga. Morsomt med et kort opphold over there, men hva gjør man ikke for å få gullstatus da....
Takk for knallrapport (som vanlig...) jcnorway, BA i CE & CW ser ut som et hyggelig sted å være på tur i...:D Arrivals Lounge på LHR så veldig bra ut, men er redd for at den pannekakemaskinen hadde tatt livet av meg...:colgate:
Flott rapport og godt kona passer på :p
jcnorway
29-06-2011, 10:58
Flott rapport og godt kona passer på :p
Hadde flighten vært i rute så ville gaten ha stengt kl 12:45. Jeg forsvant fra loungen 12:55, så flaks for meg at den var forsinket :p
Hadde flighten vært i rute så ville gaten ha stengt kl 12:45. Jeg forsvant fra loungen 12:55, så flaks for meg at den var forsinket :p
Det vikgtiste spørsmålet er: Rakk du å drikke opp sling'en? ^_^
jcnorway
29-06-2011, 11:21
Det vikgtiste spørsmålet er: Rakk du å drikke opp sling'en? ^_^
Kan jo være grunnen til at jeg glemte tiden ^_^
Kan jo være grunnen til at jeg glemte tiden ^_^
Ser jeg kunne brukt den når jeg kom litt sent på kontoret også jeg. "Sorry ass, men Singapor Slingen jeg hadde til frokost var litt drøy".
Gennialt!
jcnorway
11-07-2011, 09:16
Hvis det er av interesse så har jeg menyen fra Sleeper Service flighten liggende hjemme. Får se om jeg får scannet den inn i løpet av uken, så får folket se hva man gikk glipp av da man snorket seg over dammen :)
Får se om jeg får scannet den inn i løpet av uken,
så får folket se hva man gikk glipp av da man snorket seg over dammen :)
Ja takk :)
jcnorway
27-07-2011, 09:23
Crap... har glemt hele greia igjen :p
Note to myself: Ta med "Sleeper Service"-menyen i morgen ;)
jcnorway
28-07-2011, 10:23
Da har man fått ut fingern og scannet "Sleeper Service"-menyen.
Enjoy ;)
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/1.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/2.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/3.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/4.jpg
http://i316.photobucket.com/albums/mm321/jcnorway/Boston%202011/5.jpg