PDA

View Full Version : To spørsmål om bonusreiser med EB


BårdK
01-05-2011, 16:39
Begynner å nærme meg 300k poeng og må lære meg å finne en smart måte å bruke de på. Hvis jeg finner en ledig reise på Award Nexus som består av en blanding av C og F, er det da høyste klasse som avgjør hvor mange poeng jeg må ut med?

Når jeg søker på Award Nexus står det f.eks. 1 x CO award, mens flyselskapene kan variere. Har det egentlig noe å si hvilken selskap som "står for" bonusreisen?

SQ 777
01-05-2011, 19:18
Tenkte du på Jorda Rundt i F ? Det burde vel gå ??

BårdK
02-05-2011, 07:46
Nei, så langt har jeg ikke kommet, men jeg er nok typen til en destinasjon snarere enn mest mulig i lufta. Men skal jeg først fly F, er muligheten poeng.

Chriscross
02-05-2011, 08:58
Snakker vi Eurobonuspoeng er vel F-klasse Norge til USAs vestkyst det som gir best valuta. Dette koster 290 000 for to pers. Har du ekte F (ikke us dom) på et leg betaler du for f på alle leg.

BårdK
02-05-2011, 10:15
Flott, da vet jeg det. Aktuelle turer vil da kunne være via F fra sentraleuropa (ZHR, MUC, FRA, etc,) til LAX, SFO osv.

Neon som vet om det har noe å si hvilket av *A-selskapene som tilbyr billettene? Store forskjeller i gebyerer, for eksempel?

Discus
02-05-2011, 17:26
Høyeste bookingklasse avgjør hvor mye poeng du må ut med. Mene å huske at Continental booker i C på transatlantisk så bruker du dem uten connection i USA så holder det med C-klasse-uttak.

BårdK
03-05-2011, 07:20
Takk for tips. COs interkontinentale first (eller er det bizfirst de kaller det) er vel mer som vanlig biz, eller tar jeg feil?

Discus
03-05-2011, 08:54
Takk for tips. COs interkontinentale first (eller er det bizfirst de kaller det) er vel mer som vanlig biz, eller tar jeg feil?

Setene på 757en er hvertfall nye og helt flate. Går som First domestic og BusinessFirst internasjonalt.

https://www.continental.com/web/en-US/content/travel/inflight/businessfirst/default.aspx

Hva som er forskjell på business og first kan vi sikkert diskutere opp og ned.

Chriscross
03-05-2011, 09:25
Takk for tips. COs interkontinentale first (eller er det bizfirst de kaller det) er vel mer som vanlig biz, eller tar jeg feil?

Vanlig C-klasse.

BårdK
03-05-2011, 09:26
Ja, det har du rett i. Setene så i alle fall flotte ut.