PDA

View Full Version : Frykter flykaos i julen


X-BU
26-10-2005, 10:38
Ferieavvikling og overfylte overtidskvoter kan i verste fall gi kaos for dem som har planer om å fly hjem i julen

VG skriver at tillitsvalgt Pål Oppegård ved kontrolltårnet i Bodø frykter for juletrafikken i Nord.

- Ledelsen i Avinor har ikke vært fremsynte nok på tross av advarsler vi har gitt. Vi er underbemannet og hardt presset, derfor er vaktlistene sårbare. Et sykt barn hjemme hos en flygeleder kan være nok til å gi utslag på trafikkflyten, sier Oppegård til avisen.

Tillitsvalgt ved Oslo kontroll i Røyken sier at flygelderne allerede er hardt presset og at mange bruker opp overtidskvoten nå. Likevel mener han at det er bemannet godt for juletrafikken, og han har ingen grunn til å tro noe annet enn at det skal gå bra.

Underdirektør Geir Ingebrethsen i Luftfartstilsynet gir flygelederne støtte.

- Da de (Avinor, red.anm.) tilkjennega for to år siden at de ikke trengte flygelederassistentene, førte det til at mange av dem sluttet. Nå er det for få av dem, sier han til VG.

http://www.dn.no/forsiden/politikkSamfunn/article624816.ece

CK
26-10-2005, 11:43
avinor bør blande solhatt i drikkevannet i Røyken, og stille med sykepleiere dersom noen av flygelederne får syke barn (Veritas skal visstnok ha en slik løsning). Hvor mye var det Avinor skulle spare på å legge ned Røyken?? Og hvor mye har den beslutningen kostet det norske samfunnet så langt??

LN-FHU
26-10-2005, 13:12
Intet nytt under solen med andre ord....:baeh