PDA

View Full Version : Norwegian og Rygge !


ENTO
11-09-2008, 13:46
Har Norwegian en skjult agenda ?
At de tar Rygge som SIN flyplass og flytter alt dit og forlater Gardermoen ?
Hadde dette vært en ide ?
Er det realistisk ?

Blubird
11-09-2008, 13:59
Per dags dato, nei. Rygge er rett og slett for liten til dette.

Someone
11-09-2008, 15:19
Hadde dette vært en ide ?


Hvis de ønsker et kraftig fall i antall passasjere......

Det er og blir mye lettere å komme seg til OSL enn til RYG. F.eks så så bidrar et flytog som tar 20min og med avgang fra Oslo S hvert 10. minutt gått til dette.

storg
11-09-2008, 15:36
Har Norwegian en skjult agenda ?
At de tar Rygge som SIN flyplass og flytter alt dit og forlater Gardermoen ?
Hadde dette vært en ide ?
Er det realistisk ?

Det vil aldri skje. Norwegian kommer til å holde seg på den største flyplassen. Noe annet ville være selvmord. Det er vel faktisk den sikreste måten man sikrer seg en tredje seriøs utfordrer på innenlands i norge.

jb1
11-09-2008, 20:35
Det beste beviset på at Norwegian ikke vil forlate OSL er vel at de også flytter ruter fra RYG til OSL samtidig med at de oppretter nye ruter fra RYG.

gustavf
11-09-2008, 20:56
Er det realistisk ?

Nei.

Det kan godt tenkes at Norwegian vil satse mer og mer framover på ekspansjon fra Rygge, men å legge ned virksomheten fra Gardermoen vil det overraske meg veldig mye og de gjør.

Gardermoen er og blir Oslos hovedflyplass, med det største nedslagsfeltet, den beste kollektivtransporten og det stedet de fleste vil forbinde med "Oslo lufthavn". Rygge er et supplement, som kan være viktig, men aldri viktigst, i konkurransen om de reisende i Oslofjord-området.

EB
12-09-2008, 06:37
Men skal vel ikke se bort i fra at det er bra for konkurransen på OSL at Norwegian også flyr fra RSL - men om det hjelper på prisene på OSL vet vel bare DY.

Wig-wag
22-09-2008, 15:31
Det som er litt underlig, er at de flytter ruter som går bra fra Rygge til Gardermoen. På London og Spania f.eks. er det bra med passasjerer.

Da er det rart de flyttes til OSL, ettersom det jo må være billigere å operere fra Rygge. Noen som har noen forklaring på dette?

Wishmaster
22-09-2008, 16:24
Har Norwegian en skjult agenda ?
At de tar Rygge som SIN flyplass og flytter alt dit og forlater Gardermoen ?


Jess! Da blir det ikke flere busgater på ENGM!! ;-)