View Full Version : Noen bilder fra en Oslotur 21/2-08
Jeg dro en liten tur til Oslo torsdag 21. februar og fikk tid til litt terminalspotting på OSL før jeg tok toget inn til byen. Jeg rakk også å få tatt noen få på ettermiddagen før retur til Tromsø. Her er noen av bildene jeg tok:
En riktig så lekker BRS der.
hmmmmmm... hvorfor i H har norwegian 737-800 ikke noe klistremerke av kjente person på halen sin .. ?? :angry:
ENGM RAMP
18-03-2008, 16:09
hmmmmmm... hvorfor i H har norwegian 737-800 ikke noe klistremerke av kjente person på halen sin .. ??
Det er mange DY maskiner som ikke har det B767, men om du leser i annen post på forumet, så HAR den maskinen du ser bilde av her, LN-NOC fått bilde på halen sist natt, av Ole Bull
men eg trodde det allrede va klistret fra før da flyet kom fra seattle..
LN-NOC kom ikke fra Seattle. Det er en maskin som har flydd i europa fra 2002, hvis jeg ikke husker feil.
Det er kun LN-NOB som er helt ny....foreløpig. Det skal komme 50 helt nye B738ere og 3 brukte.
LN-NOC kom ikke ny fra Seattle, det gjorde LN-NOB. -NOC har fløyet for Air Europa tidligere og kom nylakkert i fra Budapest om jeg ikke husker helt feil. Flyet har som ENGM Ramp sier fått sin haledekor i dag, det ble iallefall kjent idag hvem som er på halen.
Great minds think alike :D
aaaahh.. så Norwegian har nå to stk 737-800 ? ok.. kult :)
når er neste gang DY mottar ny fra seattle ?
Takk for titten! Leste ikke topic med det første og trodde jeg skulle se bilder fra TOS, men forstod fort jeg hadde misforstått noe... Fine bilder fra OSL, fra et sted vi ikke ser bilder fra så ofte... terminalen altså... vollen og de andre stedene er veldekket tenker jeg.
Tror det blir en stund til det kommer helt nytt fly. Er vel 11 leasede fly som skal komme nå.. Å etter det kommer de splitter nye som norwegian skal ha. De har vel litt mer utstyr ombord ;)
Tror det blir en stund til det kommer helt nytt fly. Er vel 11 leasede fly som skal komme nå..
Med unntak av de to neste (ex-Pegasus) er alle fabrikknye.
Og det første kjøpte flyet kommer vel før det siste leasede flyet også
FlightDeck
23-03-2008, 09:45
Veldig bra bilder! Bildeserien representerer en typisk dag på Gardermoen :)