View Full Version : Lufttransport får ny sterk eier
Lufttransport får ny sterk eier
Airlift Holding AS har inngått en betinget avtale med Norsk Helikopter AS om kjøp av 100 prosent av aksjene i Lufttransport AS og Lufttransport AB.
http://www.fremover.no/lokale_nyheter/article2526561.ece
Det er jo ikke lenge siden Norsk Helikopter kjøpet LTR fra Kjos & Co. Airlift har vel fått ye eiere de, også? Gründeren døde for ikke lenge siden, hvem er det som er bak airlift nå?
Ved bruk av det verdensomspennende nettverket internett og sidene www.airlift.no fant jeg følgende: Selskapet er eid av Airlift Holding, som igjen er eid 60% av Reiten & Co og 40% av Helicopter Transportation Group.
http://www.reitenco.no/
http://www.helicopterleasinggroup.com/
Airlift+Lufttransport=sant!Markerer det med et bilde jeg tok av LN-OPM i Airlift farger og en liten Lufttransport sticker.
Denne dealen ble det visst ikke noe av likevel.
Lufttransport.no (http://www.lufttransport.no/Lufttransport.nsf/unid/07D2D9B8B1ADDA2DC125729F0037C03F?opendocument)
"avvikende syn på verdier og forretningsmessige forutsetninger" noen som har kranglet på prisen, eller?