PDA

View Full Version : Sendte namsmannen etter Wizz Air


Someone
19-03-2023, 13:21
En mann som Wizzair skylte penger for en kansellering fikk tilslutt nok, så etter en kort tur innom retten, ble enden på visa et namsmannen dukket opp hos Wizzair på London Luton for å drive inn kravet

https://www.bbc.com/news/uk-england-beds-bucks-herts-64999557

A passenger sent bailiffs to Luton Airport to confront Wizz Air over money owed to him after his family's flights were cancelled at the last minute.

Hypern
19-03-2023, 17:11
haha kul historie. Tipper denne kunden kommer til å dele denne med folka på puben om den gangen han sendte namsmannen etter Wizzair.

jb1
21-03-2023, 16:22
Handlekraftig mann. Det overrasker meg ikke at han måtte gå så langt. Jeg har fått EU-kompensasjon fra Wizzair, men beløpet var mindre enn forventet meg, ikke mye, men Wizzair nekter å oppgi hvilken vekslingskurs de benyttet. De skylder på min bank, men jeg vil fortsatt vite hva de brukte. De henviser bare til «standardvilkår» og ignorerer alle spørsmål. Dessverre må selskapet benyttes iblant pga passende avgangstider iblant. De er jo heller ikke alene om håpløs service.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Scandinavien_Airlines
29-03-2025, 08:52
Sker åbenbart ofte i England at der sendes namsmannen efter flyselskaber. I en nyelig udkommet dokumentar på Youtube om "bailiffs" Ser man bl.a at Delta står for skud:

I dette indslag drejer det sig om cirka 3000 pund.

https://www.youtube.com/watch?v=8v9wlUUiWEA

jb1
29-03-2025, 12:35
Sker åbenbart ofte i England at der sendes namsmannen efter flyselskaber. I en nyelig udkommet dokumentar på Youtube om "bailiffs" Ser man bl.a at Delta står for skud:

I dette indslag drejer det sig om cirka 3000 pund.

https://www.youtube.com/watch?v=8v9wlUUiWEA


Det er skammelig når et selskap ikke retter seg en rettsavgjørelser og tvangsfullbyrdelse må til. Det tar lang tid innen en sak går så langt så her har Delta hatt all tid i verden til å gjøre opp for seg.


Sent from my iPhone using Tapatalk