View Full Version : Snakk om Cargo flyging på Lista om noen år?
I lokal avisen kan man lese at Baring AS skal starte med Lakse drift i Lundevågen i Farsund. Arne Mikalsen (Styre leder i Lista Lufthavn AS) Sier i avisen at det er relativt små investeringer som må til for å få Lista fra en småflyplass til en storflyplass. Slik at de kan fly ut laks fra Lista, slik som de gjorde før.
Må jo like den ukuuelige optimismen, men etter at E39 begynner å ligne på en vei, KRS og ikke minst CPH ikke er aaaalt for langt unna med bil/ferge, så holder jeg ikke pusten..
Desk pilot
27-03-2019, 20:37
Mange i Farsundområdet bruker også SVG når de skal ut og fly. Laks kan kanskje fraktes ut derifra også?
Skal laks oppdrettet i Farsunds-området sendes noen plass med fly blir det i alle fall ikke fra FAN . Det eneste som ligger der er 3 km med dårlig betong. Alt av andre ting mangler.
Alt kan selvfølgelig kjøpes, men hvem vil betale noen millioner for dette? Et fly i uka ? gir nok ikke inntekter som monner.
I praksis er det vel heller ikke noe tidsgevinst på å sende fra FAN kontra SVG ?