View Full Version : Russland med comeback for Ilyushin IL-114
Nylig var det snakk om her inne et planlagt comeback for il-96, mens ser også ut som Russland planlegger bevilge penger til å gjennoppstarte produksjonen av il-114. Et relativt eksotisk fly det jo bare ble bygget en håndfull av. 64 seter og minner litt om ATPen
http://m.atwonline.com/airframes/russian-government-invest-ilyushin-aircraft
The Russian government plans to invest RUB20.4 billion ($350 million) in Ilyushin Il-114-300 aircraft
Er det noen av disse som fremdeles flyr passasjerruter?
Uzbekistan Airways påstår i hvert fall på sine nettsider at de gjør det, men jeg tror de er alene om å gjøre det. Se nederst på siden:
https://www.uzairways.com/en/services/our-fleet-and-seat-configuration
Jaggu! Sjekket rutetabelen deres også, ser ut til at de sviver og går noen dager i uka. Tashkent - Urgench anyone?
Polar Airlines skal tentativt ha bestilt 3 maskiner og satser på å bli launch operator i 2023
https://www.flightglobal.com/news/articles/maks-polar-airlines-seeks-to-be-il-114-300-launch-o-460555/
Siberian operator Polar Airlines has provisionally signed to acquire three Ilyushin Il-114-300 turboprops, for delivery starting in 2023.
Ny kunde da KrasAvia skal ha 3 maskiner
https://www.flightglobal.com/news/articles/krasavia-becomes-latest-to-sign-for-il-114-300s-460674/
KrasAvia becomes latest to sign for Il-114-300s
jameson82
01-01-2020, 10:17
Da er første rullet ut.
Uvant å se et «nytt» fly, med lav vinge og propell
Uvant å se et «nytt» fly, med lav vinge og propellFikk litt sånn Saab-wibber..
Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Fikk litt sånn Saab-wibber..
Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Nja, eller BAe ATP ;)
Det nærmer seg monteringsstart for den første Il-114-300 prototypen
https://www.flightglobal.com/air-transport/final-assembly-nears-for-initial-mig-built-il-114-300/138476.article
United Aircraft is preparing to transfer primary structures for an initial Ilyushin Il-114-300 to the final assembly line at RSK MiG’s Lukhovistsky plant near Moscow.
https://d3lcr32v2pp4l1.cloudfront.net/Pictures/780xany/2/2/6/70226_fuselageil114300_796419.jpg
First flight gjennomført i dag
https://www.flightglobal.com/air-transport/il-114-300s-first-lift-off-marks-second-russian-maiden-flight-in-two-days/141636.article
Il-114-300’s first lift-off marks second Russian maiden flight in two days
https://d3lcr32v2pp4l1.cloudfront.net/Pictures/380x253/6/4/3/75643_il114300ffcrostec_753770.jpg
T J Johansen
21-12-2020, 14:26
Må innrømme at når jeg først leste headingen trodde jeg det var snakk om TU-114. Men sånn flaks har man jo ikke!
https://i.pinimg.com/originals/0d/ba/38/0dba3817d4f5de20139b105acc2fd6ca.jpg
Skulle ikke ha vært oppe så sent i går!
Trygve
Det er alltid hyggelig med en IL-XXX!
Aurora er annonsert som kunde av nye Il-114
https://www.flightglobal.com/airlines/far-eastern-russian-carrier-aurora-emerges-as-il-114-300-customer/144656.article
Far eastern Russian carrier Aurora emerges as Il-114-300 customer
Varsles forsinkelse her på grunn av motorproblemer, som kan være linket til Il-112V ulykken nå i sommer, da de vel har samme motor, bare i en sivil utgave
Il-114-300 regional aircraft will be delayed due to engine problem
Il-114-300 regional aircraft will be delayed due to engine problem
DCHalvorsen
01-04-2022, 09:25
Russisk media siterer i dag visestatsminister Jurij Borisov som sier at man nå skal forsere produksjonen av Il 114. Dette inngår i en plan om å gjøre seg uavhengig av vestlige flyprodusenter.
Russisk media siterer i dag visestatsminister Jurij Borisov som sier at man nå skal forsere produksjonen av Il 114. Dette inngår i en plan om å gjøre seg uavhengig av vestlige flyprodusenter.
Men er det troverdig eller vil de slite med å få endel komponenter?
DCHalvorsen
01-04-2022, 18:44
Men er det troverdig eller vil de slite med å få endel komponenter?
Ikke godt å si, men gjenstander som er skapt av menneskehånd kan også kopieres av menneskehånd.
Ser ellers at man i EU og USA nå gjør seg sorger rundt India, og at det landet muligens kan utvikle seg til en hub for reeksport av forskjellige saker til Russland.
Ikke godt å si, men gjenstander som er skapt av menneskehånd kan også kopieres av menneskehånd.
Det skal fremdeles settes sammen. Og nå har jo russerne (også) slitt med tidsplanene med de nye flyene de har under utvikling, inkludert som her hvor det jo er snakk om å forbedre noe gammelt.
Legg til kompleksiteten i å øke produksjonen, og man ser jo hvordan selv de vestlige produsentene sliter her i blant, og hvordan russerne slet alt før de siste sanksjonene.
Så kan man jo diskutere i hvilken grad informasjonen som kommer fra den russiske regjeringen her inneholder elementer av propaganda og urealistiske forhåpninger. Og hva som er ren løgn
DCHalvorsen
02-04-2022, 09:45
Så kan man jo diskutere i hvilken grad informasjonen som kommer fra den russiske regjeringen her inneholder elementer av propaganda og urealistiske forhåpninger. Og hva som er ren løgn
Det er en ganske gammel debatt i Russland hvorfor man etter Sovjetunionens fall ikke fortsatte å utvikle sivile flytyper all den tid man fortsatte med militære fly og romfarts- og raketteknologi.
Etter de første sanksjonene mot landet i 2014 og ikke minst nå, hvor Vesten virkelig rammet den sivile luftfarten gjennom sanksjoner, så er det ikke lenger en debatt, men et satsningsområde.
Så kan man jo alltid undre seg over om de får til noe. På plussiden teller jo at landet har stor kompetanse på luftfartsteknologi. Vi skal heller ikke undervurdere at det er generell stor realfaglig kompetanse i Russland fordi dette helt siden sovjettiden har vært et betydelig satsningsområde i skolen.
(Ta til sammenligning en tur ned i en gjengs norsk videregående skole og sjekk de generelle mattekunnskapene hos elevene).
På minussiden har vi et tidvis absurd byråkrati, statlig tvang, korrupsjon og likegyldige holdninger.
Men hvis vi holder oss til Il-114, så er jo ikke dette akkurat framtidsforskning, men videreutvikling av veldig kjente teknologiske løsninger.
Interfax:
Western sanctions against the Russian aviation industry led the Russian authorities to decide on mass production of Tu-214, which is currently produced in limited numbers. The authorities are also considering launching the production of the Soviet-era Il-96 aircraft.
https://interfax.com/newsroom/top-stories/77731/
Interfax:
https://interfax.com/newsroom/top-stories/77731/
Under normale omstendigheter ville jeg ha trykket «Like» på dette innlegget, men ikke nå…
Under normale omstendigheter ville jeg ha trykket «Like» på dette innlegget, men ikke nå…
Blir jo litt tragikomisk ....
Men er det troverdig eller vil de slite med å få endel komponenter?
Skrog, vinger, motor, propeller og avionikk er vel produsert i Russland, så da blir spørsmålet om det i så fall produksjonsutstyr eller mindre komponenter som blir problemet. Jeg heller mot at det er realistisk at Il-114 kan produseres også med dagens sanksjoner, for Russland har ganske gode muligheter for å produsere relativt avanserte komponenter. I hvert fall i begrenset volum.
Christian V
05-04-2022, 07:30
Russland er på vei tilbake til 1946.
Motoren skal i hvertfall være sertifisert, der borte i Russland
https://www.flightglobal.com/aerospace/il-114-300-engine-certified-as-derivative-for-tvrs-44-takes-shape/151744.article
Il-114-300 engine certified