View Full Version : Hvor mange bonusturer tar du i år?
robertaas
10-06-2015, 01:50
Hvor mange turer (ikke delt opp i flighter) vil du fly i år takket være bonuspoeng?
-Om dine poeng eller CT betaler for flere voksne tell disse med.
-Om du ikke er ferdigbooket for i år tell med slutten av 2014 slik at du teller over et helt år.
En innenlands (OSL-BGO-OSL, sannsynligvis), SAS
En tur, med bruk av CT i C gjennomført i vinter
OSL-FRA-SIN//SIN-BKK-OSL
Ettersom det nå er blitt lettere og billigere å booke enveis, er det mye greiere å booke bonus der det ellers er dyrt å reise ..
robertaas
10-06-2015, 08:03
Tar unna litt poeng-reserver. I løpet av ett år:
-Manchester
-Dubai
-London
-Pula
-Køben
-Houston
-Brussels
-Bologna
-Bremen
Er mulig jeg får klemt inn noen flere...
Ikke allverden, så poengene hoper seg opp[emoji3]
-København x 2
-Praha x 2
-Helsinki
Men håper på en lang CT i C eller F i løpet av 2016.
Siste 12 måneder inkluderte flere enn jeg trodde, men nåer det ikke så mange poeng igjen. Totalt 8 bestillinger med ulike program.
Mileage plus: 2014: - 1 NBO-ZRH-FRA-ARN-FRA-ADD-KGL) (LX,LH,LH,LH,ET,ET)
2015: 2 - OSL-IAD(SK/LH)//JFK-OSL (OS),
- LIS-AMS (TP)
Flying Blue: 2014: 3 - 2 x KGL-NBO én vei,
- AMS-YMQ-AMS (KL)
2015: 1 BRU-AMS-ARN (KL)
Executive Club: 1 LCY-RTM-LCY (BA)
Mulig jeg svir av noen poeng med eurobonus senere i sommer, men prisene er fortsatt bra, så poengene blir kanskje spart. Jeg skulle bare ønske SAS kunne fikse en bedre søkermotor for sitt program, sammenlignet med United er SAS' antikvarisk.
robertaas
10-06-2015, 17:13
Tør den med 18 gi seg til kjenne? Håper det ikke bare var tull. :fly
Vel , ikke 2015, halvt år fra 01.08:
HKG i C
SYD i F
DEL i C
Bruker ikke poeng i Y ... Vanskelig å bli kvitt dem samtidig som en opprettholder vår * G ..:stir
Poengene brukes på hotellovernattinger. Mulig den strategien må revurderes nå som billettprisene ser ut til å øke.
Har vel 3-4 turer så langt i år, og det ligger 2 turer i bestilling. Litt uklart om begge blir noe av, men i alle fall den ene. I tillegg tror jeg kanskje det blir en nærmere jul, så jeg regner 5 som ganske sannsynlig.
Forøvrig enig med -MOW i forhold til enveisbilletter, og bruker dette tidsvis når jeg trenger fleksibilitet og ikke gidder å betale skjorta... :)
robertaas
15-06-2015, 01:49
Klarte ikke motstå fristelsen av å presse inn én tur til så det er 10 ... så langt. :lol:
Ser poenget med å bruke poeng kun den veien det er dyrest, men det koster jo typisk 60% av t/r.
Nøyer meg med 3 rene bonusturer i år. To intra-europeiske og en tur til GRU til vinteren. Ellers blir det endel turer til LHR og andre EU-destinasjoner hvor jeg delvis betaler med avios.
Det blir ikkje så veldig mange kanskje, men vi fekk booka litt av dei kommande turane med tilbodet til SAS. Totalt 10 "person-legs" for 21500 poeng og ca 1100 i skatt. Det er ikkje så ille, synst eg. Har ikkje sjekka alt i pengeverdi, men det burde vere besparelse på rundt 6-8k. Alt innanlands.
Tre tenker jeg.
En lang og to korte.
Får bare plass til 1 bonustur innenlands i år.. Kristiansand og dyreparken en tur.
Får se neste år, i fjor brukte jeg rundt 300k poeng på turer til USA og Kina. Har igjen ca 400000 på EB, så får satse på 2016..
Kim
Har bare hatt en bonustur i år - 2x til Dublin. Det blir kanskje en innenlands tur i løpet av høsten.
Har igjen drøyt 150.000 poeng på EB. Ingen utløper før i 2018, så jeg satser på å spare til en langtur med familien, evt et bra tilbud.