View Full Version : Oppgradere et segment uten å utstede ny billett?
Hei!
Dette har helt sikkert blitt diskutert før, men jeg klarer ikke å finne noe...
Si jeg har en Eurobonus reise T/R OSL-FRA-NYC i C. Så finner jeg FRA-NYC i F, og vil oppgradere til denne. Jeg vet at jeg nå må ut med poeng som First hele veien, men kan denne oppgraderes samtidig som man holder på resten av segmentene?
Tenker da på at setene gjerne forsvinner om billetten kanselleres og utstedes på nytt.
MVH
Tommy
Du kan fint endre ett eller flere segment i en booking og beholde andre segment, bare vær påpasselig med å formidle dette til tydelig til agenten. Gammel e-ticket vil da refunderes og det vil bli utstedt ny e-ticket på samme bookingnr.
Okay, det høres jo flott ut! Takker for hjelpen :)
The Ticketor
13-03-2014, 15:33
Kanskje med poeng, men om det er en vanlig billett så er det normalt ikke mulig å endre billetten til en kombinasjon som ellers ikke er i salg. Altså, kan man ellers kjøpe den kombinasjonen du ønsker? Om ikke, så er det ikke mulig som regel.
Ok...jeg har jo aldri prøvd...men regner med at det er grei skuring å få kjøpt OSL-FRA-NYC i en kombinasjon av C og F...?
Går fint på LH.com når jeg forsøker...for 59000 per hode :)
Eller er det ikke det du mener?
The Ticketor
13-03-2014, 19:09
Jo, det er det jeg mener. Om prisen finnes normalt, så går det også å oppgradere til den (men ikke nødvendigvis om du allerede har påbegynt reisen på den delen du ønsker å endre, f eks om du har påbegynt en hjemreise bestående av to flighter, og du har avslutten den første av dem og så vil oppgradere den siste). Men det går ikke å regne hva additional collection blir når man skal regne differanse fra en pris som finnes og en pris som ikke finnes.
Unntak til det kan være faste oppgraderingsgebyr for en spesifikk strekning eller oppgradering med poeng.
Ok, jeg skjønner. Takker for oppklaring.
Kan man forandre avgangstidspunkt på et segment, uten å måtte kansellere og rebooke også?
Mvh
Tommy