Yeager
16-12-2013, 00:49
Siden jeg er en newbie her på forumet tenkte jeg å skrive litt om noen av flyreisene jeg i årenes løp har foretatt. Ikke så alt for lenge siden jeg dumpet over flyprat.no, og har lest meg opp på en del tripreports og annet. Mye artig lesing og fine bilder. Jeg er jo noe såpass uvanlig som en litt flygal godt voksen dame. Venner og kolleger synes jeg er litt smårar når jeg begynner å snakke om flytyper, flyselskaper osv. Endelig har jeg oppdaget et sted hvor det er mange som er mye mer ”gale” enn meg! Jeg er altså overhodet ingen flyekspert, men synes alt med fly og flyreiser er spennende og morsomt. Og så vil jeg gjerne se mest mulig av verden mens jeg ennå er noenlunde oppegående ;-)
Min første flyreise var sannsynligvis SVG-FBU-CPH med SAS, da jeg var 6 mnd gammel. Mulig denne første flyturen påvirket min senere fascinasjon for fly, men også det faktum at min far var sjømann som reiste verden rundt og fortalte fra reisene sine når han kom hjem, har nok påvirket min reiselyst. Det skulle forresten gå mange år før jeg kom opp i et fly igjen, først i 16-17 års alderen fikk jeg flytur nr 2, FBU-HAU. Siden har det blitt mange flyturer, særlig på strekningen mellom Oslo og Haugesund, hvor jeg vokste opp og har familie. Det var kun SAS som fløy på HAU inntil for få år siden. De første årene var det mest SAS sine DC9 som fløy ruten, men jeg husker at det i perioder opererte noen turboprop-fly fra Busy Bee på denne ruten, mener de var innleid av SAS eller noe sånt?
I 1996 gikk turen til Roma, med Allitalia fra FBU via CPH. Vi hadde med to sønner på 8 og 11 år. På den tiden fikk man hos Allitalia utdelt ferdige brett med mat og vinflasker – også barna fikk det, på hver strekning. Vinen ble hurtig annektert av oss voksne, og vi hadde dermed et helt lite lager av små vinflasker med oss hjem til Norge. Vi ble veldig begeistret for Allitalia på den reisen, husker jeg.
Så kom den første IC flyturen. Jeg hadde spart penger nesten et helt år, og i juni 1999 dro hele familien (tre barn, daværende ektemann og undertegnede) til Florida. Vi fløy OSL- LHR-MIA, vanlig turist/monkeyclass, første leg med SAS, så videre med Virgin Atlantic til Miami. Dette var som sagt vår første IC flight, og jeg gjorde en tabbe da vi kom til LHR. Vi hadde i utgangspunktet god tid i mellom flightene, men var over en time forsinket ut av OSL og måtte i tillegg vente på å få lande i London. Dermed var tiden knapp – og så klarte jeg å overse skiltet med Flight connection. Vips, så var vi havnet ute av sikkerhetsområdet, og måtte gjennom passkontroll og hele styret, og løp for livet i de lange gangene for å komme fram før de stengte gaten. Jeg må ha sett ut som om jeg var på sammenbruddets rand, for jamen ble jeg ikke plukket ut til en siste random sikkerhetssjekk ved gate. De gikk igjennom alt jeg hadde i håndbagasjen. Så min første flytur med en Boeing747 over Atlanteren gikk stort sett med til å komme til hektene etter alt stresset – i tllegg til å fylle ut 5 eks av de grønne kortene (dette var jo lenge før ESTA). Ungene hadde det storveis. For første gang fikk de oppleve å ha sin egen skjerm hvor de kunne velge filmer eller Nintendo og lignende. De fikk også fine ryggsekker med leker og tegnesaker – veldig stas. Vi likte Virgin Atlantic. Mener å huske at vi syntes maten var god også. Returen gikk samme vei tilbake, også med Virgin og SAS. Da ungene og jeg i 2008 dro tilbake til USA, New York denne gang, valgte vi igjen å fly med Virgin t/r LHR-JFK.
I 2009 var jeg på tur til Cuba, et spennende reisemål. Flyturen bort og hjem igjen gikk med Air France via CDG. Dette var bare noen uker etter at Air France sitt Airbus A330 styrtet i havet, så noen av mine reisefeller var en smule nervøse husker jeg. Vi fløy jo også Airbus A330, fra Paris til Havana. Vi fikk også med oss en innenriksflyvning med Cubas flyselskap Cubana, fra Santiago de Cuba helt i syd, opp tl Havana. Vi fløy en YAK42. Enkelte i reisefølget ble en smule svette da det plutselig kom en slags hvit tåke inn fra lufteanlegget og la seg langs gulvet i kabinen like før vi startet. Undertegnede hadde tilfeldigvis lest om dette fenomenet, som kan inntreffe når varm fuktig luft ute blir avkjølt på vei inn til kabinen (eller noe sånt – det sikkert eksperter her inne som kan noe om dette?) Jeg fikk i hvert fall beroliget noen engstelige som satt i nærheten av meg. Og flyturen gikk helt fint, selv om vår cubanske guide plutselig, midt under flighten tok opp sin mobiltelefon og prøvde å ringe. Han ristet på hodet og sa beklagende at det visst ikke var dekning!
I 2010 skulle jeg en tur alene til New York. Da falt valget på KLM/Air France, og jeg benyttet sjansen til å booke AF sin Airbus A380 på returen – denne var relativt ny da. Det ble likevel en slitsom tur, laang forsinkelse før vi kom oss av gårde, først tekniske problemer, deretter thunderstorm på JFK. Da vi endelig landet på CDG var det noe galt med gaten, så vi måtte vente ytterligere en time i flyet. Jeg mistet selvfølgelig min forbindelse videre, og var veldig lite imponert over hjelpen jeg fikk fra AF. CDG er ikke et hyggelig sted å tibringe mange lange timer, og jeg hadde ingen lounge-tilgang da heller.
Påsken 2011 fløy ungene (ungdommene) og jeg til Syd-Afrika, med SAS/South African (economy), OSL-LHR-JNB og videre til Hoedspruit i nærheten av Krüger-reservatet. Vi var enige om at South African var et flyselskap vi likte godt. God service på alle måter, og en behagelig flytur. Den timelange flyturen i et lite fly (husker dessverre ikke flytypen) fra JNB til Hoedspruit, over Drakensbergfjellene i fantastisk flyvær var en opplevelse. Returen gikk fra en annen liten flyplass i nærheten av Krüger, Phalaborwa, til JNB og videre tilbake til LHR-OSL. Syd-Afrika er et sted jeg gjerne reiser tilbake til.
Da SAS høsten 2012 kjørte kampanjepris på den nyopprettede ruten til SFO, kunne jeg ikke stå imot. California var et ønskereisemål, og jeg hoppet i det og bestilte billetter til mai 2013. Jeg dro onsdag 15.mai, OSL-CPH-SFO, med retur mandag 27.mai. Jeg hadde testet ut optiontown på en tur hjem fra USA i januar med hell, og prøvde meg på ny den ene strekningen, og poengoppgradering på hjemturen. Jeg ba om oppgradering fra economy til extra, det gikk igjennom, og da jeg kom til OSL og sjekket inn bagasjen viste det seg at jeg var oppgradert ytterligere, til business. Det samme skjedde på returen. På ingen måte meg i mot å fly i business-class. Det eneste problemet er jo at man ikke lenger ønsker å sitte bak….
Min neste tur blir OSL-EWR-MIA i februar, i bookingklasse w. Er nå EBG, så man kan jo krysse fingrene og håpe på at oppgraderings-feen vil slå til igjen!
Dette var bare et lite utvalg av mine flyturer. Andre selskap jeg har reist med er Air Canada, Berlin Air, Lufthansa, TAP Air Portugal, British Airways, United, Widerøe, Norwegian og Ryanair. Prøver å unngå sistnevnte, men bor i nærheten av RYG, så noen turer har det blitt.
Utenom flyreiser, så liker jeg forresten også veldig godt båter og skip, og har reist på flere fine cruise, med NCL og HollandAmerica. Men det er en annen historie.
Ønskereisemål de neste årene er Singapore, Hong Kong og Australia. Og så vil jeg liksom alltid tilbake til New York, er forelsket i den byen.
Da håper jeg at det er høyde for en ikke helt vanlig trip report som dette- så har jeg fått presentert meg litt. Har ikke helt fått taket på det med bildene her inne, så de ligger under her. Fra vår første Virgin Atlantic-tur i -99, bl a bilde av FLL (mener jeg det er), fra Syd-Afrika, Phalaborwa airport, of fra min AF Airbus A380-tur.
Min første flyreise var sannsynligvis SVG-FBU-CPH med SAS, da jeg var 6 mnd gammel. Mulig denne første flyturen påvirket min senere fascinasjon for fly, men også det faktum at min far var sjømann som reiste verden rundt og fortalte fra reisene sine når han kom hjem, har nok påvirket min reiselyst. Det skulle forresten gå mange år før jeg kom opp i et fly igjen, først i 16-17 års alderen fikk jeg flytur nr 2, FBU-HAU. Siden har det blitt mange flyturer, særlig på strekningen mellom Oslo og Haugesund, hvor jeg vokste opp og har familie. Det var kun SAS som fløy på HAU inntil for få år siden. De første årene var det mest SAS sine DC9 som fløy ruten, men jeg husker at det i perioder opererte noen turboprop-fly fra Busy Bee på denne ruten, mener de var innleid av SAS eller noe sånt?
I 1996 gikk turen til Roma, med Allitalia fra FBU via CPH. Vi hadde med to sønner på 8 og 11 år. På den tiden fikk man hos Allitalia utdelt ferdige brett med mat og vinflasker – også barna fikk det, på hver strekning. Vinen ble hurtig annektert av oss voksne, og vi hadde dermed et helt lite lager av små vinflasker med oss hjem til Norge. Vi ble veldig begeistret for Allitalia på den reisen, husker jeg.
Så kom den første IC flyturen. Jeg hadde spart penger nesten et helt år, og i juni 1999 dro hele familien (tre barn, daværende ektemann og undertegnede) til Florida. Vi fløy OSL- LHR-MIA, vanlig turist/monkeyclass, første leg med SAS, så videre med Virgin Atlantic til Miami. Dette var som sagt vår første IC flight, og jeg gjorde en tabbe da vi kom til LHR. Vi hadde i utgangspunktet god tid i mellom flightene, men var over en time forsinket ut av OSL og måtte i tillegg vente på å få lande i London. Dermed var tiden knapp – og så klarte jeg å overse skiltet med Flight connection. Vips, så var vi havnet ute av sikkerhetsområdet, og måtte gjennom passkontroll og hele styret, og løp for livet i de lange gangene for å komme fram før de stengte gaten. Jeg må ha sett ut som om jeg var på sammenbruddets rand, for jamen ble jeg ikke plukket ut til en siste random sikkerhetssjekk ved gate. De gikk igjennom alt jeg hadde i håndbagasjen. Så min første flytur med en Boeing747 over Atlanteren gikk stort sett med til å komme til hektene etter alt stresset – i tllegg til å fylle ut 5 eks av de grønne kortene (dette var jo lenge før ESTA). Ungene hadde det storveis. For første gang fikk de oppleve å ha sin egen skjerm hvor de kunne velge filmer eller Nintendo og lignende. De fikk også fine ryggsekker med leker og tegnesaker – veldig stas. Vi likte Virgin Atlantic. Mener å huske at vi syntes maten var god også. Returen gikk samme vei tilbake, også med Virgin og SAS. Da ungene og jeg i 2008 dro tilbake til USA, New York denne gang, valgte vi igjen å fly med Virgin t/r LHR-JFK.
I 2009 var jeg på tur til Cuba, et spennende reisemål. Flyturen bort og hjem igjen gikk med Air France via CDG. Dette var bare noen uker etter at Air France sitt Airbus A330 styrtet i havet, så noen av mine reisefeller var en smule nervøse husker jeg. Vi fløy jo også Airbus A330, fra Paris til Havana. Vi fikk også med oss en innenriksflyvning med Cubas flyselskap Cubana, fra Santiago de Cuba helt i syd, opp tl Havana. Vi fløy en YAK42. Enkelte i reisefølget ble en smule svette da det plutselig kom en slags hvit tåke inn fra lufteanlegget og la seg langs gulvet i kabinen like før vi startet. Undertegnede hadde tilfeldigvis lest om dette fenomenet, som kan inntreffe når varm fuktig luft ute blir avkjølt på vei inn til kabinen (eller noe sånt – det sikkert eksperter her inne som kan noe om dette?) Jeg fikk i hvert fall beroliget noen engstelige som satt i nærheten av meg. Og flyturen gikk helt fint, selv om vår cubanske guide plutselig, midt under flighten tok opp sin mobiltelefon og prøvde å ringe. Han ristet på hodet og sa beklagende at det visst ikke var dekning!
I 2010 skulle jeg en tur alene til New York. Da falt valget på KLM/Air France, og jeg benyttet sjansen til å booke AF sin Airbus A380 på returen – denne var relativt ny da. Det ble likevel en slitsom tur, laang forsinkelse før vi kom oss av gårde, først tekniske problemer, deretter thunderstorm på JFK. Da vi endelig landet på CDG var det noe galt med gaten, så vi måtte vente ytterligere en time i flyet. Jeg mistet selvfølgelig min forbindelse videre, og var veldig lite imponert over hjelpen jeg fikk fra AF. CDG er ikke et hyggelig sted å tibringe mange lange timer, og jeg hadde ingen lounge-tilgang da heller.
Påsken 2011 fløy ungene (ungdommene) og jeg til Syd-Afrika, med SAS/South African (economy), OSL-LHR-JNB og videre til Hoedspruit i nærheten av Krüger-reservatet. Vi var enige om at South African var et flyselskap vi likte godt. God service på alle måter, og en behagelig flytur. Den timelange flyturen i et lite fly (husker dessverre ikke flytypen) fra JNB til Hoedspruit, over Drakensbergfjellene i fantastisk flyvær var en opplevelse. Returen gikk fra en annen liten flyplass i nærheten av Krüger, Phalaborwa, til JNB og videre tilbake til LHR-OSL. Syd-Afrika er et sted jeg gjerne reiser tilbake til.
Da SAS høsten 2012 kjørte kampanjepris på den nyopprettede ruten til SFO, kunne jeg ikke stå imot. California var et ønskereisemål, og jeg hoppet i det og bestilte billetter til mai 2013. Jeg dro onsdag 15.mai, OSL-CPH-SFO, med retur mandag 27.mai. Jeg hadde testet ut optiontown på en tur hjem fra USA i januar med hell, og prøvde meg på ny den ene strekningen, og poengoppgradering på hjemturen. Jeg ba om oppgradering fra economy til extra, det gikk igjennom, og da jeg kom til OSL og sjekket inn bagasjen viste det seg at jeg var oppgradert ytterligere, til business. Det samme skjedde på returen. På ingen måte meg i mot å fly i business-class. Det eneste problemet er jo at man ikke lenger ønsker å sitte bak….
Min neste tur blir OSL-EWR-MIA i februar, i bookingklasse w. Er nå EBG, så man kan jo krysse fingrene og håpe på at oppgraderings-feen vil slå til igjen!
Dette var bare et lite utvalg av mine flyturer. Andre selskap jeg har reist med er Air Canada, Berlin Air, Lufthansa, TAP Air Portugal, British Airways, United, Widerøe, Norwegian og Ryanair. Prøver å unngå sistnevnte, men bor i nærheten av RYG, så noen turer har det blitt.
Utenom flyreiser, så liker jeg forresten også veldig godt båter og skip, og har reist på flere fine cruise, med NCL og HollandAmerica. Men det er en annen historie.
Ønskereisemål de neste årene er Singapore, Hong Kong og Australia. Og så vil jeg liksom alltid tilbake til New York, er forelsket i den byen.
Da håper jeg at det er høyde for en ikke helt vanlig trip report som dette- så har jeg fått presentert meg litt. Har ikke helt fått taket på det med bildene her inne, så de ligger under her. Fra vår første Virgin Atlantic-tur i -99, bl a bilde av FLL (mener jeg det er), fra Syd-Afrika, Phalaborwa airport, of fra min AF Airbus A380-tur.