PDA

View Full Version : En travel måned i Asia, med SK, LX, TG, QR, VN, PG, NH, OZ og LH i fire ulike klasser


Peppep
18-07-2013, 00:45
https://dl.dropboxusercontent.com/u/7228887/TR-Asia2013/20130505_150847-4.jpg

Introduksjon

Jeg har i mange år hatt et ønske om å reise til Japan, uten at jeg helt kunne forklare hvorfor landet fascinerte meg. Men det var det som skulle bli utgangspunktet for “galskapen” som denne turen etter hvert skulle bli til, med totalt 12 flighter med åtte ulike selskap, tre allianser og alle klasser - i tillegg til en del buss og tog.

Det er i underkant av et år siden jeg oppdaget “alle disse bonuspoengene” (dessverre akkurat for sent til at jeg kunne utnytte det på turen til USA, Fiji og Hong Kong i fjor høst). Frem til da hadde jeg, som folk flest, avfeid dem med at bonuspoeng er for de som reiser ekstremt mye, det er ikke så viktig for oss vanlige folk. Så feil kan man ta!

Etter mange timer med “nerding” hadde jeg lest meg opp på både Dividend Miles, ANA Tool, lært hva “HUACA” betyr, og funnet ut at man kunne ha mange “gratis” stopp på under 24 timer, i tillegg til de to lange. Business var for lengst oppgradert til første klasse, og i tillegg til Japan skulle jeg ha en stopover på noen dager i Bangkok. Alt var fint og flott, og jeg bestilte turen som en gave til meg selv på formiddagen på julaften. Januar gikk til å lese om mulighetene for å ta en rundtur i Vietnam, Kambodsja, Laos og Thailand når man først er i området. Jeg ignorerte selvfølgelig delen om at folk flest bruker minst en måned eller to på en slik rute, fant frem ANA Tool igjen og satte sammen en ny rute. I februar var jeg 150 USD fattigere, og hadde utvidet turen med halvannen uke, vel vitende om at jeg kom til å ha brukt opp alle feriedagene i mai. Den tid, den sorg!

DM-billetten ble seende slik ut, for 100 000 miles:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7228887/TR-Asia2013/map.gif

Hadde lagt inn stopp på 20-24 timer i ZRH, PAR og SEL, og var spent på hvordan det kom til å gå. Ytterligere fire flighter ble bestilt underveis. Kombinert med noen bussetapper ble ruten i Sørøst-Asia noenlunde slik:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7228887/TR-Asia2013/map%20(1).gif

Innad i Japan ble det mest tog (Japan Rail Pass), utenom én flight som helt tilfeldigvis var 1. juni.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7228887/TR-Asia2013/Japan.png

Jeg tok nesten ikke notater underveis, slik at det vil veksle mellom en full rapport og en bilderapport. Kommer til å ta med en del om stedene jeg har besøkt, i tillegg til selve reisingen. Bildene er tatt med kompaktkamera (Olympus TG-1) + mobil, og dermed med varierende kvalitet.

Fortsette følger... i morgen.

Fly med oss
18-07-2013, 06:48
Vi gleder oss til fortsettelsen!

Islending
18-07-2013, 14:21
Gleder oss, ja! Håper på masse bilder...

krølle
21-07-2013, 21:30
Imponerende forarbeid. Irriterer meg grensløst at jeg ikke tok en sjangs med disse DM greiene:old:headbang

Insomnia4u
30-07-2013, 10:32
Hvordan går det med skrivingen? *bump* ;)

Peppep
30-07-2013, 18:34
Beklager! Det er på agendaen, men bor omtrent på jobb for tiden, så det går tregere enn planlagt.

GinTonic
30-07-2013, 22:31
Jøss..hvilket forarbeid! Dette gleder jeg meg til, det er bare å ta fatt på sysakene :up:

Insomnia4u
05-04-2014, 13:40
Bumper denne, eller ligger du i konkurranse med RobbieDeluxe ang ferdigstillelse av TP? ;)

PettR
24-08-2014, 14:57
Æsj, lurt igjen! Andre gangen jeg leser denne nå :p

krølle
26-08-2014, 23:09
Beklager! Det er på agendaen, men bor omtrent på jobb for tiden, så det går tregere enn planlagt.

Bor og omtrent på jobben, tar meg bare 5 minutter hit, ikke 1 år:lol: