View Full Version : Tips Singapore/Kuala Lumpur
justin case
02-03-2012, 22:39
Nå er Asiaturen bestilt, men den ble litt annerledes enn tenkt. Det blir sas fra køben til Bangkok og Thai til Singapore. På returen blir det Singapore airlines til Bangkok og sas derfra. Om noen har noen innspill om flymatriell og slikt er det bare å fyre løs. Vi trenger litt tips om feks hotell og diverse en kan gjøre både i Singapore og Kuala Lumpur. Vi er 4 stk med to barn på 10 og 13 som liker vann og fart. Så tips om noe sånt hadde hvert gull. Har lett litt etter en fin plass mellom Singapore og Kuala Lumpur ved sjøen der det er fine bademuligheter og... kremt ehh kanskje en golfbane hadde ikke hvert av veien. Ser for meg en resort eller noe i den duren. Tar nok tog fra Singapore til Kuala Lumpur om andre ikke har bedre forslag. På forhånd takk folkens..
Nå er Asiaturen bestilt, men den ble litt annerledes enn tenkt. Det blir sas fra køben til Bangkok og Thai til Singapore. På returen blir det Singapore airlines til Bangkok og sas derfra. Om noen har noen innspill om flymatriell og slikt er det bare å fyre løs. Vi trenger litt tips om feks hotell og diverse en kan gjøre både i Singapore og Kuala Lumpur. Vi er 4 stk med to barn på 10 og 13 som liker vann og fart. Så tips om noe sånt hadde hvert gull. Har lett litt etter en fin plass mellom Singapore og Kuala Lumpur ved sjøen der det er fine bademuligheter og... kremt ehh kanskje en golfbane hadde ikke hvert av veien. Ser for meg en resort eller noe i den duren. Tar nok tog fra Singapore til Kuala Lumpur om andre ikke har bedre forslag. På forhånd takk folkens..
Om du har råd til det så velg Marina Bay Sands. Det koster 2000+ noe som er veldig dyrt men, det er vært det bare for en natt :) Om du skal til KL så flyr du med Air Asia eller Tiger airways. De er altid billigere en toget... Du må bestille på airasia.com eller tigerairways.com
robertaas
02-03-2012, 23:09
I Singapore vil barna sikkert både like bassenget til MBS og også en dag på Sentosa Island.
I KL likte jeg Traders, men er ikke helt sikker på om ungene vil like det like mye, men KL City Park rett utenfor bør de kunne like å boltre seg i om de ikke er for gamle til den parken da.
Chriscross
03-03-2012, 07:02
Barna dine er vel også i perfekt alder for Singapore Zoo, skal være blant verdens beste. Reis dit på ettermiddagen, så tar dere først den vanlige parken, og deretter night-zoo når det har blitt mørkt.
Universal Studios, Sentosa..;)
gardkarlsen
03-03-2012, 08:54
Hei
Jeg er stadig i KL på jobb - på sist tur fikk jeg med meg Petronas Twin Towers (skybridge og 86. etasje) og jeg har skrevet litt om det her (samt lagt ut noen bilder): http://gardkarlsen.com/blog/?p=1073 . Traders er et bra hotel synes jeg og utsikten er fantastisk. En kan ta buggy bort til KLCC Suria eller gå gjennom convention center. I convention center ligger forresten akvariet og i Suria finner du Petrosains som kan være kjekt for ungene. Her er et lengre KL reisebrev http://gardkarlsen.com/malaysia_kuala_lumpur.htm
Jeg var i Singapore i november ifjor. Som nevnt allerede er Universal studios verdy å få med seg, utsikten på toppen av Marina Bay Sands er bra, Singapore flyer er jo verdt å få med seg, Singapore zoo og night safari, det var et Titanic utstilling i huset foran Marina Bay Sands som var bra.
Vel, der har du noen tips iallefall :-)
robertaas
03-03-2012, 12:07
Barna dine er vel også i perfekt alder for Singapore Zoo, skal være blant verdens beste. Reis dit på ettermiddagen, så tar dere først den vanlige parken, og deretter night-zoo når det har blitt mørkt.Jeg likte Jurong Bird park bedre, men folk er forskjellige.
Om de har sansen for det er det for tiden en Narnia-utstilling rundtom i shoppingsenteret ved Marina bay Sands.
https://lh5.googleusercontent.com/-16KXRpQx1zA/TzwbkKVowgI/AAAAAAAAC5I/aBFoCa9SaQI/s912/IMG_0428.JPG
Fredrik74
03-03-2012, 12:25
Om du har råd til det så velg Marina Bay Sands. Det koster 2000+ noe som er veldig dyrt men, det er vært det bare for en natt :)
Instämmer. Poolen där är värd pengarna
http://static.travel.usnews.com/images/articles/161/Marina_Bay_Sands.jpg
Jag instämmer även i betyget på Traders hotel men som sagt kanske inte barnen gillar det lika mycket. Läget är dock fantastiskt.
Var både i Singapore og KL sommeren 2011. I Singapore bodde vi først noen netter på Traders Hotel (http://www.shangri-la.com/en/property/singapore/traders) som ligger i Orchard Road shopping district. Hotellet har både spa og passe stort basseng. Stor frokostsal med bla "Soft Flora" fra Norge :p Når det gjelder Singapore zoo og night safari ville ikke jeg dratt i begge parkene, i alle fall ikke samme dag da dette ble i overkant mye. En dag eller to på Sentosa anbefales.
De siste to nettene bodde vi på Marina Bay Sands og som de andre sier er det dyrt, men et fantastisk basseng på toppen veier opp. Fikk Singapores nasjonaldag med på kjøpet og kjempeutsikt til et gigantisk fyrverkeri.
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/6.png
I KL bodde vi på Renaissance Kuala Lumpur (http://www.marriott.com/hotels/hotel-information/travel/kulrn-renaissance-kuala-lumpur-hotel/) med utsikt til Petronas Twin Towers og stort basseng. Var vel spa også her tror jeg.
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/1.png
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/7.png
Berjaya Times Square (http://www.timessquarekl.com/themepark/index.asp) er det største kjøpesentret i Malaysia og inneholder bla innendørs fornøyelsespark og kino.
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/2.png
Pavilion (http://www.pavilion-kl.com/content/) er et kjøpesenter med en del gode resturanter i toppetasjen..
Kan forøvrig være litt vanskelig å være fotgjenger i KL, ikke så mye hensyn fra bilister:
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/4.png
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/5.png
Her er det grønn mann...
Oppholdet i KL ble litt rart da vi var der 22 juli. Følte ikke for å gjøre noe som helst på flere dager. Ble mye BBC News for å si det sånn..
http://orhel.com/bilder/tripreport/sinkltips/3.png
Dette ble jo nesten en trip report... :p
justin case
04-03-2012, 18:30
Ja her var det mange gode tips! Takker for dem og skulle flere føle seg kallet er det bare å øse på med tips!
sirpjalle
06-03-2012, 14:02
Barna dine er vel også i perfekt alder for Singapore Zoo, skal være blant verdens beste. Reis dit på ettermiddagen, så tar dere først den vanlige parken, og deretter night-zoo når det har blitt mørkt.
Jeg skal ikke utale meg om Singapore Zoo, men night safari vil jeg ikke si var noe stor opplevelse.
Det er ikke lov å ta bilder med blitz, og deretter er det vanskelig å få nok tid til et godt bilde selv om alle dyrene står stille da "toget" ikke står stille lenge av gangen før det er videre til neste "stasjon".
Selvfølgelig, dette er min opplevelse, andre kan selvfølgelig mene noe annet. :)
Må si meg helt enig med sirpjalle.
sirpjalle
06-03-2012, 14:19
Takk! :up:
sirpjalle
06-03-2012, 14:44
Som andre har nevnt her inne. Titanic utsillingen
http://titanic.sg/ (http://titanic.sg/)
Du sier ikke om når du skal reise ned, men jeg antar til sommeren? Denne utsillingen tror bare varer ut April.
justin case
07-03-2012, 19:04
Jepp skal ned i midten av juni!
Om ungene liker fart og vann, anbefales et besøk på Sunway Lagoon hvor du kan surfe på store "kunstige" bølger.
http://www.sunwaylagoon.com.my/waterpark_surf.asp
http://www.youtube.com/watch?v=AslnERbsGpo
Ellere den litt mer moderate Desa Water Park (har ikke vært der selv)
http://www.desawaterpark.com.my/
Ed.: Glemte å skrive at dette ligger i KL
havrefras
14-12-2015, 12:36
Heisann! Har seks timer transfer på KUL nå førstkommende torsdag. Rekker vi en snartur inn til sentrum, eller vil det bli for liten tid? Lander med Bangkok Airways rundt 2100 og flyr videre med Qatar ca 0300.
Chriscross
15-11-2016, 23:08
Er reisebrevet til Gard fortsatt relevant for KUL? Kan bli noen dager der med barna istedenfor SIN, men hva gjør man dere med jenter på 4 og 5 bortsett fra akvariet og en tur i tårnene?
Forsvant forresten Gard, eller byttet han nick her inne?
petter380
16-11-2016, 21:19
SIN >> KUL any day! Sentosa kan du være på i flere dager med jentene!
Chriscross
18-11-2016, 08:32
Det blir KUL. Var uansett snakk om tre dagers avbrekk fra strandferie. Lott billigere hotell enn SIN. Fly ble litt dyrerer, men fikk da business med MH. Hkt-kul kan være egnet for tp-run med BA. Fikk t/r for 1390kr i C.
Glem ikke dette hotellet, bodd der tre ganger de siste årene. Meget fair price.
http://doubletree3.hilton.com/en/hotels/malaysia/doubletree-by-hilton-hotel-kuala-lumpur-KULDTDI/index.html
Supersentralt... Norske Ambassade i samme bygget ( vel du trenger sikkert ikke den :colgate: )
Supermarked i kjelleren hvis du trenger noe til privat kos på rommet...
Vi bodde på Grand Hyatt i KL for snart to år siden. Skikkelig valuta for pengene med 5* for en rimelig penge