Flyprat


Go Back   Flyprat > TripReports
Register Cookies FAQ Community Calendar Today's Posts Search

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2012, 20:52   #1
WooAa
ScanFlyer Blue
 
WooAa's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Kristiansand
Posts: 88
Delta Del2 KRS-AMS-ATL-SFO Klm/Delta (Business/First)

Del1 : http://forum.flyprat.no/showthread.php?t=107126
Del3: http://forum.flyprat.no/showthread.p...113#post769113
1AUG12
AMS - ATL
Sete #5A
DL175
767-300ER

Da var tiden endelig inne for å prøve mitt første 180 lie flat sete! Tidligere har jeg kun flydd KLM internasjonalt, og begynner å bli noe lei av deres "glide-seter" Derfor gikk jeg smilende gjennom tuben og inn for å finne plassen. Denne gangen boardet alle på flyet helt fremme, og det var noe irriterende. Da det er 36 seter i BusinessElite, er det allerede nok folk der og nå skal alle de andre gå forbi også Jeg slang kofferten opp og satt med ned med litt juice og tok frem kameraet!







God benplass var det også

Denne gangen fikk jeg ikke med meg noe om tidspunkt, men tror vi tok av sånn ca på tia. Selv hadde jeg ikke hatt noe i mot å tibringe mer tid om bord, men det var ikke lenge før vi var på vei mot Atlanta



Etter en stund ble vi servert noe å drikke, og jeg valgte cola denne gangen. Jeg har gått i alkoholfella før. Begynner jeg med øl/vin allerede i starten, er jeg mer på do enn jeg er i sete

Ganske fort etter takeoff blendet de fleste i cabinen vinduene, og jeg følte jeg måtte gjøre det samme. Jeg orket ikke å styre med blitx, så bildene er noe mørke. Etter maten tok det jo helt av, og det føltes som om jeg var på et red-eye fly!!



Forrett var:

GRAVLAX
With caper relish and cream Cheese
SEASONAL FRESH FRUITS
YOGURT

Selv er jeg ikke så alt for glad i annet enn kokt/stekt fisk, men jeg spiste litt av det. Kjørte derimot i meg frukten, brødbiten og noe av yogurten, som forøvrig var ganske så velsmakende.



Til hovedrett hadde jeg:

BEEF TENDERLOIN AND OMELET
With swiss cheese and caramelized onions served with sauteed potatoes

Jeg hadde faktisk bare ventet meg en frokosttallerken med granola, yogurt og litt frukt, så jeg var ganske fornøyd når jeg kunne velge et stykke kjøtt Det var veldig velsmakende, men potetene var ikke det helt store. Kjøttet var mørt og litt rosa, og omeletten var perfekt!



Til dessert valgte jeg:

VANILLA ICE CREAM SUNDAE
with your choise of sauses, whipped cream and chopped nuts

Isen var god, og en flott avslutning på måltidet.



Som nevt var det ganske mørkt under hele turen, så jeg la meg ned til å sove litt etter maten, og fikk 2 raske timer på øyet! Ganske mørkt bilde, men men.



Jeg våknet til en midflight snack som bestod av Chocolate Chip cookie og drikke. Jeg fikk ikke 1 men 2 kjeks og en liten flaske vann! Kjeksene var varme og smakte meget godt.



Tiden var også inne for et par Heineken. Ingen tur uten et par av de



I menyen hadde vi 2 valg for pre-arrival snack, enten en kald salat med røkt laks, eller et kyllingsandwich. Men da de kom rundt sa de at de ikke hadde kyllingsandwich, men et innpakket ostesandwich de serverte i coach. Jeg vet ikke om dette har en sammenheng med "nål" hendelsen, men jeg går nesten ut i fra det. Som nevnt er jeg ikke så fan av røkelaks, så jeg valgte sandwich. Det smakte helt ok, og salaten ved siden av var bra.



Tiden var snart inne for å lande, og jeg fikk tatt et siste bilde av seteryggen!

Vi fikk selvfølgelig amenity kit, men dette glemte jeg helt å ta bilde av. Tok et her hjemme da, og den så slik ut:



Det var også et par sokker der, men de brukte jeg på flyet!

Tok ikke lang tid før vi gikk inn i den nye internasjonale terminalen i Atlanta, og alt gikk fort og smooth gjennom immigration/customs. En flott flytur jeg gjerne vil gjennta. Jeg setter så utrolig pris på å ha vindusplass samtidig som jeg slipper å hoppe over sidemannen når jeg skal på do

Last edited by WooAa; 02-08-2012 at 21:19.
WooAa is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2012, 12:01   #2
Someone
ScanFlyer Inventory

Global Moderator
 
Someone's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hvalstad
Posts: 67,492
Default Re: Del2 KRS-AMS-ATL-SFO Klm/Delta (Business/First)

Fin rapport. Er vel den første av Delta sin oppdaterte biz?
__________________
Upcoming flights - JUN: OSL-TRD-OSL (SK) JUL: OSL-ZRH (SK) SEP: OSL-BGY (DY) OCT: MXP-OSL (SK)
Since 1/1/2006
Someone is online now   Reply With Quote
Old 06-08-2012, 23:55   #3
WooAa
ScanFlyer Blue
 
WooAa's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Kristiansand
Posts: 88
Default Re: Del2 KRS-AMS-ATL-SFO Klm/Delta (Business/First)

Tusen takk Er usikker, trodde kanskje det var den på 777-200 som var den første lie flat?
WooAa is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
KRS-AMS-JFK-SFO Delta Business Elite WooAa TripReports 17 23-08-2013 08:48
SFO-LAX-JFK-AMS-KRS Delta First/Business Elite WooAa TripReports 11 19-08-2013 21:04
SFO-JFK-AMS-KRS Delta/KLM Business WooAa TripReports 5 28-08-2012 17:21
Del3 KRS-AMS-ATL-SFO Klm/Delta (Business/First) WooAa TripReports 4 20-08-2012 01:06
Del1 KRS-AMS-ATL-SFO Klm/Delta (Business/First) WooAa TripReports 2 20-08-2012 01:03


All times are GMT +2. The time now is 22:15.


Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2025 DragonByte Technologies Ltd.
Copyright Foreningen Flyprat, Scanair og bidragsytere. Enkelte ikoner fra Famfamfam CC-BY.